Często skarżymy się na brak czasu, jednak wbrew pozorom, kiedy posiadamy go bardzo dużo zaczynamy się nudzić. Nie jesteśmy w stanie znaleźć sobie miejsca, jesteśmy w pogotowiu i czekamy zdaje się na konkretny bodziec, który da nam znak do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na początek będzie domowo, jednak nie zamierzamy proponować oglądania telewizji. Zamiast tego, włącz komputer i odtwórz serial, który miałeś już dawno obejrzeć, jednak nigdy nie miałeśna niego czasu. Nieistotne czy to serial familijny (dobre komedie), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (horrory serialowe) lub serial komediowy. Był jakiś w pewnym momencie życia, który planowałeś pooglądać, lecz nie byłeś w stanie wygospodarować na niego czasu, gdyż wtedy byłeś zapracowany, miałeś dużo zajęć, zacząłeś się już wciągać i nie dokończyłeś go. Teraz jest świetny czas, żeby to nadrobić.

Posiadasz za dużo czasu? Zabierz się za porządki, na które zwykle brakuje ci czasu. Mogą to być również te szeroko rozumiane porządki w domu jak i w obejściu (wreszcie posprzątasz poddasze albo wyplewisz chwasty), ale także przez to pojęcie można rozumieć drobne naprawy i remonty. Są czasami tego typu drobne zaległości, które masz ochotę nadrobić, ale nie ma czasu, to jest właśnie ten moment, żeby zreperować zepsutą półkę lub pomalować zachlapaną ścianę.

W taki właśnie dzień możesz także odnowić swoje dawne znajomości. Na pewno znasz ludzi, z którymi kiedyś byłeś blisko (i nie myślę o byłych partnerach), a których teraz zaniedbujesz, nie zupełnie z własnej woli, lecz po prostu przez codzienne obowiązki: rodzina, praca, inne poważne sprawy. Z powodu nadwyżki wolnego czasu jesteś w stanie to teraz naprostować, możesz umówić się z osobą, którą dawno nie widziałeś, by powspominać. Możesz także rzecz jasna odwiedzić kogoś z rodziny, długo nie widzianego.

A przy tych wszystkich radach możesz też po prostu spocząć gdzieś w zacisznym miejscu i pomyśleć: kim jestem, dokąd idę, gdzie będę za kilka lat? Ta chwila dla nas samych, na którą nie mamy czasu na co dzień z pewnością ci pomoże. Spośród wszystkich wartości, które mamy lub chcielibyśmy mieć właśnie tej z pozoru prostej rzeczy brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby zrozumieć nas samych.