Czasami jest tak, że ktoś nie ma czasu czytać książek, lub nie kocha tego robić, bo w czasie tej czynności niesamowicie prędko męczą mu się oczy, a co się z tym łączy, boli go również głowa. Na szczęście możemy słuchać jak ktoś kolejny nam czyta, tak identycznie jak możemy zamiast pójść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym dana sztuka będzie czytana, a więc robiąc inne rzeczy, możemy jednocześnie się z nią poznać.

Słuchowisko wcale nie wyszło z mody

Dawniej, gdy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie była ona tak mocno rozpowszechniona, niesamowicie popularne było w radiu tak zwane słuchowisko. A więc przedstawienie, albo małe scenki odczytywane przez aktorów, albo pracowników radia, które opisywały co się dzieje, a nasza wyobraźnia mogła samodzielnie tworzyć przed nami to, o czym właśnie usłyszeliśmy. Teraz może takie odczyty nie są aż tak popularne jak dawniej, ponieważ mamy telewizję i kino, mimo wszystko w tych starszych radiach, które pamiętają jeszcze organizowane słuchowiska, czasami możemy się spotkać z ich przedstawianiem, a co się z tym łączy trzeba ich posłuchać, bo na pewno niesamowicie potrafią rozbudzić wyobraźnię do działania i spowodować, iż będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.

Bardzo modne są obecnie audiobooki

słuchawki - niezbędne dla fanów słuchowisk

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com

Wielką zainteresowaniem dzisiaj cieszą się audiobooki , a więc płyty, lub plik, w którym ktoś odczytuje nam książkę, lub czasami nawet podręczniki. Takie rozwiązanie jest świetne dla tych, którzy nie posiadają chwili na to, aby usiąść z książką w ręce i zagłębić się w czytanie. Tutaj mamy szansę uruchomić płytę jeżeli pragniemy, czy to w samochodzie, czy podczas sprzątania mieszkania, i słuchać tego co ktoś nam czyta. Jest to świetny sposób na zapoznanie się z fabułą, oczywiście pod warunkiem, jeżeli potrafimy być odpowiednio zdyscyplinowani oraz naprawdę potrafimy się wgłębić w to co słyszymy i nie będziemy co chwilę uciekać myślami ku innym sprawom, bo wtedy może się okazać, że pominiemy wielką część książki.

Dzięki temu wiemy co jest modne

Jeśli bardzo pragniemy posłuchać treść jakiejś książki, a nie posiadamy możliwości jej przeczytania, to bez wątpienia takie jej wysłuchanie będzie wspaniałym pomysłem. Tak identycznie jak puszczanie czytanych książek pociechom, pomoże nam rozbudzić ich wyobraźnię i wyćwiczyć w nich umiejętność uważnego słuchania.