Nadszedł czas aby wymienić odbiornik telewizyjny na nowy? Wahasz się czy wybrać telewizor plazmowy, tv wyświetlacz ciekłokrystaliczny, czy telewizor ledowy? Przedstawione porównania pomogą Ci w wyborze, wskazują one wady i zalety wymienionych telewizorów. W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących konkretnych modeli telewizorów zobacz również ofertę jaką posiada sklep internetowy rtv.

Przy wyborze telewizora ważna jest przekątna ekranu, jasność oraz trwałość.

Czasami możemy zasugerować się producentem, najbardziej znane są telewizory panasonic, telewizory samsung, telewizory lg, które oferują ostatnio nowe telewizory 3D, jak również często kupowane są telewizory sony.

Często występującą wadą telewizorów plazmowych jest powstawanie miejscowych wypaleń na powierzchni ekranu. Może to mieć miejsce przy zbyt długim eksponowaniu tego samego jasnego logo stacji telewizyjnej. Producenci plazm aby zapobiec temu zjawisku stosują powolne, praktycznie nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie obrazu w telewizorze.W matrycach telewizorów LCD wypalają się zazwyczaj pojedyncze piksele, podczas gdy w plazmach są to niestety całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.

W telewizorach LED (zobacz oświetlenie led bezprzewodowe) dzięki sposobie działania diod i obszernym wachlarzu kolorów obraz jest bardzo wyraźny. Telewizory te mają niezwykle realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz półcieni. Dodatkową zaletą telewizorów wyprodukowanych w technologii LED jest duża stabilność obrazu. Zużycie energii w danych telewizorach jest zdecydowanie mniejsze, a trwałość ekranów z podświetleniem LED zdecydowanie jest większa od trwałości jakie mają ekrany LCD.

Wraz ze wzrastającą popularnością kina 3D, nadeszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w normalnych telewizorach. Z pewnością minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce standardem, jednak na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory znajdują się w ofercie firm Panasonic, Samsung a także LG

Specyfikacje i opisy techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie parametrów nie jest łatwym zadaniem, dlatego tak ważna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją udanego zakupu.

Telewizory marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Wybór wielkości telewizora zależy od tego, jakie masz potrzeby, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić.

Żeby zdobyć świeże dane na prezentowane zagadnienie przenieś się tutaj (https://www.meblemagnat.pl/), a z pewnością nie poczujesz się zawiedziony Sprawdź to!

Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy tv 32 cale czy inny zwróć uwagę również na format obrazu. Najpopularniejsze formaty to format panoramiczny i format tradycyjny. Dodatkowo niezwykle ważna jest również jego rozdzielczość – im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych cech jak na przykład jasność, kąt widzenia, czas reakcji matrycy oraz częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Każdorazowy powinien być dobrze przemyślany, aby zakupiony sprzęt odpowiednio działał przez lata.

Źródło: Taniomania