W epoce coraz powszechniej panującej w wielu mieszkaniach elektroniki już nikogo nie powinno dziwić, że ktoś zechce zbudować w domu niewielkie kino. W sklepach ze sprzętem elektronicznym obecnie panują kina domowe, które się składają z telewizora LCD z dużym ekranem, Blue-Ray lub DVD oraz kompletu kolumn głośnikowych. Można już na takim sprzęcie całkiem przyjemnie oglądać filmy z rodziną i przyjaciółmi, są jednak ludzie, którym taki zestaw raczej nie wystarczy.

kino

Autor: Fotografien: A. Klich, R. Schweier, J. Rillich
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc jeżeli ktoś jest naprawdę kinomanem, ma odpowiednio duży dom, w jakim nieduże kino może się zmieścić, i dysponuje zapasem gotówki, za którą można kupić niezłej klasy samochód, to kino we własnym domu jest właśnie tym, co będzie chciał zrobić. Do wykorzystania na kino bardzo dobrze będą się nadawać pomieszczenia mniej wykorzystywane, przykładowo piwnice lub poddasza. Wręcz można powiedzieć, że się nadają lepiej na to, ponieważ często mają nieregularne kształty, a to bardzo pomaga podczas projektowania, ponieważ w typowych pomieszczeniach panują niezbyt dobre parametry akustyczne.

Domowe sale kinowe są bardzo drogie w budowie, a wynika to z dwóch podstawowych czynników.

Ta solidna oferta (http://www.flowshop.org/products/susz-cbd-vendetta-haze), którą przygotowaliśmy dla fanów opisywanej tematyki, zawiera pokrewne informacje na to intrygujące zagadnienie – zobacz tu.

Pierwszy z nich to projekt takiej sali, żeby naprawdę odtwarzanie filmów było prawdziwą przyjemnością, to oszczędzać na tym nie można. Naprawdę dobrych akustyków w naszym kraju jest niewielu, dlatego też ich specjalistyczna wiedza sporo kosztuje, ale nie powinno się robić oszczędności. Niewłaściwie zaprojektowane wnętrze sali nawet przy najlepszym sprzęcie nie pokaże wszystkich swoich możliwości, i tak naprawdę będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

Autor: BenQ

Pomieszczenie przeznaczone na salę kinową musi być odpowiednio wyciszone przed hałasami z zewnątrz, i trzeba oczywiście się zająć całym środkiem, również sufitem i podłogą. Dobre wykonanie wnętrza sali, zgodnie z wcześniej zrobionym projektem zagwarantuje należyte parametry do oglądania filmów. Wreszcie zostaje montaż sprzętu, jaki także sporo kosztuje, instalacja dodatkowego wyposażenia, takiego jak inteligentne oświetlenie, i można będzie wreszcie zaprosić gości na pierwszy seans. Jeśli jesteś zainteresowany: źródło.