Obecnie bardzo dużo przyszłych mam pragnie zrobić sobie zdjęcia będąc w ciąży pod okiem doświadczonego fotografa. Znacznie więcej kobiet planuje uwiecznić ten szczególny moment, kiedy dziecko jest jeszcze w ich ciele. Warto zrobić to z fachowym fotografem i w oryginalny sposób!

Do zdjęć ciężarnych kobiet już raczej wszyscy się przyzwyczaili. W przeszłości celebrytki robiące sobie zdjęcia w ciąży były postrzegane przez niektóre osoby trochę z niesmakiem. Obecnie okazuje się, iż bywa to zupełnie naturalna sprawa, przyszłe mamy chcą w jakiś sposób uwiecznić te dziewięć miesięcy, gdy noszą swojego dzidziusia pod sercem. Coraz więcej fotografów specjalizuje się także w wykonywaniu fotografii właśnie ciężarnym kobietom.

fotografia ciążowa

Autor: DieselDemon
Źródło: http://www.flickr.com

Niemało kobiet preferuje sesje zdjęciowe w zaciszu swojego domu. Tam czujemy się najpewniej i tylko w tych wnętrzach najłatwiej jest tworzyć bliską, specyficzną atmosferę. To nieskomplikowane zdjęcia, a w każdym przypadku niezwykle wyjątkowe. Kobieta w ciąży uroczo wyglądać może również na tle przyrody. Zdjęcia w lesie bądź na rozkwieconej łące mogą być niezwykle romantyczne, w szczególności jeśli na zewnątrz jest piękna, słoneczna pogoda – link.

Mnóstwo doświadczonych fotografów proponuje także wykonanie sesji zdjęciowej w studiu fotograficznym, co także może być niezawodnym rozwiązaniem, a z pewnością gwarancją naprawdę doskonałych jakościowo fotografii.

W sesji zdjęciowej zwykle nie bierze udziału jedynie kobieta w ciąży – wielokrotnie dołącza do niej partner. Jeśli kobieta posiada już jakieś dzieci, dobrze jest zaangażować również je w to przedsięwzięcie. Niektórzy pragną także zrobić fotografie z domowymi zwierzakami. Wszystkie konfiguracje są dozwolone!

Jeżeli wybierzemy miejsce, w jakim będzie odbywać się sesja zdjęciowa, powinniśmy zaplanować odpowiedni termin. Doskonałe fotografie wychodzą w początkach trzeciego trymestru ciąży, bowiem wtedy jeszcze ciało nie zatrzymuje wody w organizmie, a zatem nasza twarz nie będzie nabrzmiała, a jednocześnie brzuszek jest już idealnie zaokrąglony. Ciążowa fotografia w Bydgoszczy to prawdziwa sztuka! Jeśli zdjęcia zostaną wykonane w profesjonalny sposób, z pewnością będą stanowić najlepszą pamiątkę na bardzo długi czas.