W życiu są sytuacje, obok których nie da się przejść bez emocji są to miejsca na mapie naszego życia bardzo wyraźne, jasno świecące, do których wracamy wspomnieniami, jakie powinny być odpowiednio świętowane. Jest kilka takich sytuacji, zaczynając od naszych narodzin, a kończąc na naszej śmierci. Niestety, ostatni punkt jest absolutnym końcem, ale o tym z pewnością wszyscy wiemy. Żyjąc, staramy się nie myśleć o tym, a śmierć wydaje się odległa. Lepiej bowiem skupiać się na chwilach, na tym, co tworzy nasze życie.

dziecko

Autor: Hebe Aguilera
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, narodzin też nie pamiętamy, nie inaczej jest z kolejnym, ważnym wydarzeniem, takim, jak chrzest. Na szczęście zatrudniony fotograf na chrzest stworzy nam wspaniałe zdjęcia z chrztu, więc dzięki temu będziemy mogli wrócić do tych chwil (więcej: ). Zupełnie tak samo z innymi okazjami, które już na pewno możemy lepiej pamiętać. Właściwie to nie wiadomo dokładnie, od którego etapu zaczynamy świadomie rejestrować to, co przeżywamy, to znaczy, od kiedy zapamiętujemy wszystko.

Pewnie wpływ mają na to różne czynniki, pośród których można wymienić, jak dane wydarzenie na nas wpłynęło czy coś miało miejsce i tym podobne. Tak naprawdę niełatwo znaleźć odpowiedź na tak zadane pytanie. Istotne jest to, że następne wydarzenia pamiętamy już zdecydowanie bardziej świadomie, choć nasza pamięć jest tak naprawdę wybiórcza, więc to co zapamiętamy my, nasza siostra lub brat mogą zapamiętać całkiem inaczej. Podobnie można powiedzieć o takiej sytuacji, w której jedna osoba pamięta coś zupełnie innego z danego wydarzenia niż druga. Na ten problem najlepszym rozwiązaniem są bez wątpienia zdjęcia.

dziecko

Autor: Kamilla Oliveira
Źródło: http://www.flickr.com
Przeglądając je możemy nawet kilkanaście lat po danej uroczystości wrócić do tamtych dni. Równie dobrym pomysłem jest również podpisywane zdjęć, to czasami pomaga dokładnie ustalić rok i miejsce wydarzenia. Ogólnie to w dzisiejszych czasach mamy wielkie możliwości w zakresie uwieczniania. Każdy może nabyć najprostszy aparat, co więcej, zdjęcia możemy wykonywać swoimi, coraz nowocześniejszymi telefonami. Jednakże, chcąc prawdziwie wysoką jakość fotografii najlepiej wynająć profesjonalnego fotografa (np. ). Możemy mieć pewność co do najlepszej jakości.