Przy obecnej dużej liczbie różnorodnych filmów, programów telewizyjnych i kin, wybór najbardziej odpowiedniej opcji bywa problemem. W zależności od potrzeb i upodobań sięga się do różnych źródeł. Często niestety trafia się na coś nieinteresującego lub też zupełnie nieodpowiadającemu oczekiwaniom.

sala kinowa

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting

Komedie okazują się mało zabawne, a horrory nie przerażają. Gdzie w takim razie szukać godnej zaufania i satysfakcjonującej informacji dotyczącej filmów?

Recenzje internetowe i prasowe, adaptacjePrzede wszystkim dobrze jest zasięgnąć rady bliskich przyjaciół. Jeśli widzieli daną produkcję, są w stanie go nam polecić lub też nie, a także w razie potrzeby opowiedzieć o czym był. Kolejnym sposobem, niezwykle powszechnym, jest wyszukanie w na stronach internetowych. recenzje filmowe w sieci mogą być różnej jakości, w zależności od strony internetowej, na której się znajdują. Na pewno jest ich wiele, co może dać wyraźniejszy ogląd. Oprócz tego na stronach internetowych typowo filmowych jest możliwość oceny danej pozycji przez użytkowników, np. filmy z powietrza – warto tutaj polecić Magic Eye. Taka średnia ocen oraz tworzone na jej podstawie rankingi również stanowią pewien wyznacznik, podobnie jak zorganizowane działy według rodzajów filmów, czyli osobno filmy sensacyjne, thrillery i tak dalej.

Recenzje można znaleźć również w gazetach, jak i w czasopismach, także tych poświęconych w całości filmowi. Bardzo dobrym wyznacznikiem jest to, czy film jest adaptacją lub ekranizacją książki. Dla czytelników danej pozycji, będzie to cenna pomoc.

Nagrody, festiwale, zwiastunyKolejną wskazówką dla poszukujących mogą być statuetki zdobyte przez daną produkcję, jeśli takie były. Jeżeli ktoś ogląda filmy akcji, może poszukać nagród przyznanych w tej kategorii i w ten sposób trafić na dobrą pozycję.

Innym sposobem jest udział w festiwalach filmowych. Mogą być to festiwale tematyczne (na przykład obejmujące jedynie filmy przygodowe), lub też o charakterze ogólnym. Dla fanów miłośników chodzenia do kina, zachętą do zobaczenia filmu może być jego trailer wyświetlony przed inną produkcją. Podobnie rzecz ma się z telewizją – tam także spotyka się zapowiedzi filmowe, a także programy poświęcone kinu. Na programach wyłącznie dla najmłodszych znajdą się filmy dla dzieci, a także zwiastuny nowości kinowych z tego gatunku.