Ślub to niezwykle istotne wydarzenie dla wszystkich ludzi, którzy pragną węzłem małżeńskim przypieczętować swoje uczucie. To uroczystość, którą należy uwiecznić na zdjęciach, aby jak najdłużej pozostała w naszych pamięciach z każdym szczegółem. Prawie każda para młoda chciałaby posiadać fotografie zarówno ze swojego ślubu i wesela, a także interesująco wymyślonej sesji plenerowej. Podczas takiej sesji nowożeńcy najczęściej występują w eleganckich strojach ślubnych, najczęściej pośród pięknych i zachwycających krajobrazów.

fotografia ślubna

Autor: Dave Hayward
Źródło: http://www.flickr.com
Zdjęcia ślubne w plenerze wykonywane są bardzo często w dniu wesela tudzież kilka dni przed albo po, kiedy nowożeńcy są już przygotowani i posiadają nieco więcej czasu. Nowożeńcy niejednokrotnie wybierają piękne pejzaże, w jakich będą jeszcze bardziej elegancko i unikatowo przedstawiać się w ślubnych strojach.

Bardzo klasyczne zdjęcia ślubne wykonywane są w lesie bądź też w parku, nieco rzadziej w ogrodzie. I rzeczywiście, w okolicznościach przyrody można stworzyć naprawdę romantyczną scenerię, w której nowożeńcy będą się idealnie prezentować. Jeżeli oprócz tego jest tam małe jeziorko albo staw, bez wątpienia zdjęcia będą wyjątkowe! Ta opcja z pewnością się sprawdzi w przypadku par, które cenią sobie klasyczne rozwiązania.

Fotografia ślubna (ciekawe oferty fotografii weselnej) może jednak wychodzić trochę spoza utartych konwenansów.

fotografia

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com

Nietypowych możliwości wbrew pozorom jest mnóstwo. Współcześnie modne w fotografii ślubnej jest tworzenie zdjęć na nieco brudnym, zaśmieconym tle. W ten sposób bardzo przejrzyście zostaje podkreślony kontrast pomiędzy piękną młodą parą, a zwyczajną rzeczywistością. Świetne tło mogą stanowić również przestrzenie industrialne.
Niektóre pary w poszukiwaniu wyjątkowych pejzaży do swoich zdjęć ślubnych jadą w bardziej egzotyczne strony i wybierają nietuzinkowe klimaty. Bez wątpienia młoda para będzie doskonale prezentować się na piaszczystej plaży lub [vector soft] też wśród pejzaży górskich.

Nie zapominajmy, iż im bardziej oryginalna sesja fotograficzna, tym wspanialsze zdjęcia (zdjęcia 360 omnia shot dla każdego sklepu. Poznaj cennik!) wyjdą, a my przez długie lata będziemy wspominać te wspaniałe chwile. Należy więc poświęcić nieco czasu, by zastanowić się, w jakich okolicznościach pragniemy wystąpić jako młoda para.