Co uczynić, gdy komputer nie spełnia już oczekiwań, sprzęt jest przestarzały, nie udaje się uruchomić nowszych gier i aplikacji, a używanie staje się coraz bardziej uciążliwe? Ekran nie wyświetla tak jak dawniej albo ukazały się na rynku nowocześniejsze, lżejsze i bardziej cienkie? Nie ma wątpliwości, trzeba w takiej sytuacji znaleźć lepsze podzespoły.

Zestaw komputerowy dla graczy

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Jednak bywa tak, że dopieszczanie peceta jest już pozbawione sensu, bo aktualne technologie stają się niekompatybilne wobec poprzednich, czyli nowszych podzespołów nie można już dołączyć do starych. Zakup nowego zestawu komputerowego staje się nieunikniony, a stary sprzęt, jak to w życiu, musi… sobie pójść.

Lecz gdzie, zadacie pytanie? To jest uzależnione od wielu czynników. Jeżeli zestaw dalej ma jakąkolwiek wartość, zalecam odwołać się do internetowych portali aukcyjnych i oddać go pod wirtualny młotek. Z pewnością wpadnie parę groszy. Tradycjonaliści mogą poprzestać na gazetowych ogłoszeniach drobnych, których popularność mocno słabnie. Czasem pojawi się – więcej na stronie – jakieś ogłoszenie o chęci pozbycia się lub nabycia, zazwyczaj wyglądające tak: AAA skup złomu elektronicznego warszawa albo AAAA używany sprzęt oddam niedrogo. Ogłoszenia gazetowe odchodzą do lamusa.

Stary komputer

Autor: Easterbilby
Źródło: http://www.flickr.com

W dużych metropoliach, takich jak Gdańsk, Łódź i Warszawa, skup komputerów wydaje się trafnym rozwiązaniem. Zwłaszcza portale typu oferują oferty w wielu lokalizacjach i po dobrych cenach. W małych można udać się (propozycje) na ulokowane przy targach giełdy elektroniczne, by tam wystawić swoje przedatowane części.

I pojawia się ostatnia opcja, dla osób z empatią. Pecet zawsze przyda się w domach dziecka, biedniejszych szkołach. Rozejrzyjmy się, czy w klatce obok nie żyje niezamożna para z dziećmi, której moglibyśmy dać dla nas już bezużyteczny komputer.
Źródło: Utylizacjaelektroniki.pl