Corocznie powinniśmy dostarczyć rozliczenie PIT, które poświadcza wysokość dochodów uzyskanych przez nas w poprzednim roku. Niezwykle istotne jest w tym przypadku, aby rozliczenie to złożyć do urzędu w odpowiednim czasie.

Kalkulator, formularz

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
I chociaż praktycznie wszyscy dorośli ludzie są zobligowani do przedstawienia rozliczenia PIT, to jednak każdego roku narzekamy na ten obowiązek. Odstrasza nas nie tylko sama konieczność uzupełniania dokumentu, lecz także stanie w kolejkach w urzędzie by dostarczyć rozliczenie PIT 2015 (więcej informacji tutaj).Obecnie jednak posiadamy sposobność niezwykle sprawnego i wygodnego rozliczenia się z fiskusem. Za sprawą rozliczenia – poznaj więcej – przez internet nie musimy w ogóle wychodzić z domu, by dopełnić stosownych formalności. Co istotne możliwe jest również złożenie rozliczenia podatkowego wspólnie z małżonkiem bez zbędnych formalności. Rozliczenie PIT (dowiedz się jak rozliczyć pit na http://pit-online-gov.pl/)-ów może odbyć się na dwa sposoby. Przede wszystkim możemy uzupełnić interaktywny formularz, jaki odnajdziemy na stronie internetowej . Następnym niezwykle łatwym sposobem jest aplikacja, która po zainstalowaniu na naszym komputerze pozwoli wysłać rozliczenia w formie elektronicznej.

Faktura

Autor: VLCineaste
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo ludzi zastanawia się, jak rozliczyć PIT przez internet. Wbrew pozorom proces ten jest właściwie taki sam co jeśli chodzi o tradycyjny sposób. Niezwykle istotne jest także, iż w każdym systemie internetowym służącym do rozliczenia, będziemy musieli potwierdzić naszą tożsamość, wpisując szczegółowe dane. Jeżeli ich nie wpiszemy, rozliczenia nie będziemy mogli wysłać. Dotyczy to PIT 28 online i pozostałych.
Ponadto zaczynając wypełnianie dokumentów, koniecznie musimy wpisać informacje o uzyskanych w całym roku dochodach, wysokości ich uzyskania, potrąconych zaliczkach i odliczanych składkach na ubezpieczenie czy zdrowotnych. Jeśli natomiast korzystamy z różnorakich ulg podatkowych, musimy przygotować także niezbędne rachunki i dodatkowe dokumenty. Powinniśmy również poświęcić nieco czasu, aby sprawdzić dokładnie, czy nasze dokumenty uzupełniliśmy poprawnie. Sprawdźmy więc jeszcze raz, czy poszczególne rubryki są rzetelnie i zgodnie z prawdą wypełnione, abyśmy potem nie mieli dodatkowych problemów z naszym dokumentem.