Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Wszak tylko nieliczne państwa mają dojście do wspomnianych wcześniej miejsc. Owszem, można wybrać wyjazd zagraniczny, lecz przytaczając słowa Wincentego Pola „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – gorąco zachęcamy do pozostania w kraju. Powodem jest, z każdą chwilą poprawiający się stan polskich dróg. Dziś, autostrady poprowadzą nas do większości miejsc w kraju. Cały czas powstające nowe odcinki zapewniają nam możliwość szybkich, a jednocześnie bezpiecznych podróży. Do odwiedzin polskich terenów skłonić nas też mogą niewygórowane ceny. Polska jednak cały czas wypada interesująco pod tym względem na tle Europy Zachodniej.

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

A może by tak tego roku zapomnieć o corocznych wypadach nad morze, plażach pełnych piasku i wybrać się w polskie góry? Beskidy, Karkonosze czy Sudety – wszystkie góry robią wrażenie, ale jednak tylko w Tatrach poczujemy się najbliżej nieba.Zapierające dech w piersiach widoki, jakie gwarantują nam trasy górskie, służący większości osób klimat, jak również niezwykła atmosfera, którą gwarantują prawdziwi górale, to sposób na udany urlop. Wielkie wrażenie robi na nas widok pokrytego śniegiem szczytu Kasprowego wierchu latem, podczas gdy w dolinie jest upalnie i świeci słońce.

Czy Twoim zdaniem prezentowany artykuł posiada pożyteczne dane? Jeżeli tak, to zobacz też pomocne opracowania (https://emka-art.pl/szatki-do-chrztu/), które są nieprawdopodobnie pasjonujące.

Rwące ruczaje zachęcają do kąpieli, a zielona trawa by na niej spocząć. Tak, wczasy w górach to głównie kontakt z naturą.

Poznając wszelakie zakątki kraju z reguły próbujemy tamtejszych przysmaków, a domowe obiadki zamieniamy regionalnymi produktami. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach. Zachęcamy więc aby już w najbliższych dniach zainicjować poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Pomyśleć czy większą frajdę i przygodę przeżyjemy w góralskiej chacie, czy może w eleganckim, przepełnionym atrakcjami hotelu. Aby ułatwić sobie zadanie możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje w górach 2014 (piękne widoki), a zobaczymy imponującą listę ofert, z której na pewno wybierzemy właściwą.