Ma okazję się okazać, że ktoś będzie potrzebować nieustannej opieki, ponieważ jego schorzenie stanie się dla niego mocnym ograniczeniem. Wówczas powinniśmy się namyślić, jaką opiekę mu przygotować, tak żeby miał możliwość mieszkać w domu, w pobliżu ukochanych osób.

Pielęgniarki mogą nam dopomóc

rehabilitacja

Źródło: http://sxc.hu/

W zależności od tego, jak wielkie ograniczenia ruchowe będzie miała konkretna osoba, będzie zależało to, jak należy się nią zajmować. Przez to właśnie warto się namyślić, czy sami jesteśmy w stanie wypełnić wszelkie usługi opiekuńcze, czy może potrzebujemy pomocy wykwalifikowanych osób – wysokiej jakości usługi opiekuńcze. Jeśli okaże się, że będzie dotyczyć nas ta kolejna opcja, to powinno się powiedzieć, że mamy szansę zatrudnić pielęgniarki, które będą nas odwiedzać, żeby zrobić zastrzyk, podać kroplówkę, lub przemienić bandaże. Wówczas samodzielnie będziemy mieli szansę się zajmować taką opieką jak mycie czy karmienie, ale tymi medycznymi kwestiami będą się zajmowały osoby, które będą do tego na pewno przygotowane.

Czy interesuje nas domowa rehabilitacja (szczegółyo tym- http://rehafit.org)Nawet gdy chory leży w łóżku, to powinien posiadać zagwarantowany chociaż minimalny ruch kończynami, tak aby nie pojawiały się odleżyny i aby nie było zaniku mięśni. Przez to musi być dla niego przygotowana domowa http://rehafit.org/oferta/rehabilitacjarehabilitacja (sprawdź), w czasie której odpowiednio przeszkolona osoba będzie przychodzić oraz w miarę szans będzie z chorym robiła ćwiczenia, które będą dla niego bezpieczne, a które jednocześnie nie będą dopuszczać do dalszego pogarszania się zdrowia.

Taka domowa rehabilitacja musi być zaczęta jak najprędzej, tak by kończyny jeszcze były nawykłe do ruchu i aby chory nie mógł wpaść w apatię i zniechęcenie, dlatego powinno się poszukiwać odpowiednich rehabilitantów przez odpowiednie instytucje, lecz też na własną rękę.

Zajmując się chorym w mieszkaniu, nie musimy okazać się być skazani tylko na siebie. Ciągle mamy szansę skorzystać z pomocy doświadczonych osób, które z jednej strony nas będą odciążać, a z drugiej chętnie podzielą się z nami własną wiedzą