Koniec lutego to czas, gdy podatnicy dostają dokumenty przeznaczone do wypełnienia PIT-u. Jednym z coraz chętniej stosowanych sposobów na składanie zeznania podatkowego jest rozliczenie w sieci. Nie musimy mieć podpisu elektronicznego, więc z takiej ewentualności może skorzystać każdy z nas. W jaki sposób należy to uczynić?

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Oczywiście powinniśmy wiedzieć, iż mamy dwie opcje do wyboru. Pierwszą z nich jest interaktywny formularz, który pobierzemy na stronie Urzędu Skarbowego, drugą natomiast jest specjalny program, który należy ściągnąć i zainstalować na własnym komputerze. Aplikacja działa pod każdym systemem i pozwala na natychmiastowe wysłanie dokumentów, z tej racji nie będziemy musieli iść do Urzędu Skarbowego. Nim zaczniemy wypełniać wniosek pit online 2014 (więcej dowiesz się tu), będą nam jeszcze potrzebne dokumenty – m.in. dowód osobisty oraz druk PIT. Musimy się też upewnić czy mamy program Adobe Acrobat Reader i – jeśli wybieramy e-deklarację udostępnioną na stronie – wtyczkę Flash Player. Jeżeli nie, wgranie tychże narzędzi nie powinno przysporzyć żadnych problemów, ponieważ jest łatwe i szybkie.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

O czym trzeba pamiętać wypełniając PIT przez internet? Tak samo jak w przypadku wypełniania papierowych dokumentów, musimy wpisać właściwą datę.

Interesuje Cię tylko sprawdzona informacja spod linku (https://lingtutor.pl/niemiecki-przez-skype)? Jeśli tak, to zachęcamy do odwiedzenia naszej strony, na której za każdym razem dostaniesz autentyczne informacje.

Pamiętajmy, że rozliczamy ubiegły rok, a więc nie wpisujmy obecnego. Po drugie, trzeba rzetelnie wpisać wszystkie kwoty, aby aplikacja mogła obliczyć należny podatek. Nie musimy obawiać się pomyłek, które moglibyśmy zrobić samodzielnie – wykonywanie rachunków pozostawiamy komputerowi. Ponadto 1 % podatku możemy przekazać wybranej fundacji.

Jeśli według Ciebie opublikowany tekst jest ciekawy, to zobacz także pomocne źródło (https://e-gift.pl/oferta/dom-wyposazenie/do-krojenia/), które ma intrygujące informacje – one zapewne Cię zajmą.

Jeżeli mamy konkretną instytucję, po prostu wpisujemy jej numer KRS. Co poza tym? Oczywiście nie musimy pamiętać o elektronicznym podpisaniu się. Zwykle bez podpisu formularz jest nieważny – tu nie musimy się przejmować, że coś wykonamy źle, gdyż zawsze dostajemy potwierdzenie poprawnego wykonania operacji i wiele wniosków można wysłać i bez podpisu.Na koniec należy tylko przesłać formularz, rzecz jasna drogą elektroniczną (2014 – rozliczenie pit online). Potwierdzenie w formie numeru referencyjnego jest poświadczeniem złożenia PIT-u, z kolei urzędowe poświadczenie odbioru uzyskujemy dopiero po jego weryfikacji. Warto jest je wydrukować, ponieważ może się przydać w przyszłości.