Sporo ludzi standardowe rozliczenie PIT traktuje jak coś bardzo kłopotliwego, a oprócz tego totalnie zbytecznego. Niestety każda osoba zmuszona jest do tego, by się rozliczyć. Zamiast więc marudzić, warto dowiedzieć się, że PIT 2014 wcale nie jest taki zły jak się wydaje!

banknot polski

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com

Warto wiedzieć rzecz jasna o tym, iż rozliczenie podatkowe można przesłać do urzędu internetowo albo też złożyć samodzielnie w siedzibie urzędu. Oprócz tego pomocny PIT 2014 program pozwoli nam samodzielnie sprawnie wypełnić wszystkie dokumenty i w ten sposób zaoszczędzimy nieco czasu i energii – sprawdź na .

Wypełnienie corocznego rozliczenia podatkowego należy rozpocząć od dokładnego ustalenia źródeł osiągniętych przez nas dochodów, jak również wyboru właściwego formularza podatkowego. Należy także przekonać się, czy możemy rozliczyć się np. z małżonkiem lub też czy przysługują nam rozmaite ulgi i odliczenia. Wiele osób tak bardzo obawia się rozliczenia, iż woli powierzyć to zadanie księgowemu, który wykona je za niego, zwykle za określoną opłatą. Ale rozliczenie (pitax.pl) PIT wcale nie jest tak skomplikowane jak nam się wydaje. Ludziom bez wykształcenia księgowego najczęściej powinno to zająć parę godzin, jednakże bez wątpienia zostanie nam parę złotych w kieszeni i też odrobina satysfakcji (przydatne informacje). Dodatkowo warto pamiętać również o tym, że w internecie odnajdziemy współcześnie wiele bezpłatnych serwisów, które dosłownie “prowadzą nas za rękę” w trakcie rozliczenia.

Jeżeli mimo to jesteśmy przekonani, iż nawet przy pomocy systemów wirtualnych nie jesteśmy w stanie rozliczyć PITa, możemy zlecić to zadanie specjalistom. Wbrew pozorom biura rachunkowe nie oczekują za rozliczenia wysokich stawek od osób fizycznych. Trochę więcej mogą zapłacić osoby, w przypadku których podliczenie jest nieco bardziej złożone bo np. korzystają z kilku ulg podatkowych. Należy jednak uważać na oferty, które kuszą nazbyt niskimi opłatami za usługę.

Musimy wiedzieć o tym, iż za wszelkie nieścisłości w obliczeniach odpowiada osoba, która podpisała się pod PIT-em. Warto zatem być jak najbardziej skrupulatnym w tym aspekcie. Istotne jest również, abyśmy dotrzymali niezbędnych terminów rozliczenia.