Podatnicy mogą obecnie wybierać spośród wielu sposobów rozliczania podatkowego. Tradycyjną i ciągle najbardziej powszechną metodą jest bezpośrednia wizyta w Urzędzie Skarbowym, lecz coraz częściej używa się także różnorodnych programów do uzupełniania PIT-ów. Jakie są ich zalety?

rachunki
Jeżeli zdecydujemy się na odpowiednią aplikację, prosto i szybko uzupełnimy swój PIT. Wystarczy pobrać program pit 2015 na komputer (więcej info), wgrać go i – oczywiście – uruchomić, aby móc wybrać jeden z dostępnych formularzy. W zależności od potrzeb program wskaże dokument, który dany podatnik ma wybrać, a potem krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces. Nikt nie powinien mieć więc kłopotu z wypełnieniem wniosku, bowiem – jeżeli tylko zrobimy jakiś błąd – program od razu zwróci na to naszą uwagę. Poza tym nie musimy prowadzić obliczeń. Rachunki przeprowadzi za nas komputer, dlatego nie musimy martwić się o błędne wartości obliczonego podatku (nasz typ – odwiedź serwis Wszystkie kalkulacje będą skrupulatnie i rzetelnie wykonane. To nie ostatni atut przedstawianych programów, bowiem powyższe aplikacje zapewniają też bezpieczeństwo danych osobowych. Informacje, które wprowadza użytkownik, zapisywane są tylko na komputerze. Program nie wprowadza ich na serwery – jeśli chcemy to zrobić indywidualnie, transmisja jest

finanse

szyfrowana. Dodatkowo aplikacje cieszące się pozytywną opinią księgowych są zgodne z obowiązującymi normami i nie musimy się obawiać, iż formularze czy inne informacje nie będą prawidłowe. Wszystko jest sprawdzone i sami doradcy podatkowi często nakłaniają do używania ich. Niektóre programy dają również możliwość bezzwłocznego przesłania e-deklaracji do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu nie będziemy musieli stać w kolejkach, bowiem wszystko załatwimy siedząc w domu. Na koniec trzeba wspomnieć, iż powyższe aplikacje stworzone są nie tylko do obsługi interesantów indywidualnych, lecz również są to stosowne formularze dla firm.

Opłaca się skorzystać z nowoczesnych udogodnień, tym bardziej, że aplikacje do wyliczania PIT-u to coraz większe grono usatysfakcjonowanych interesantów. Użytkownicy cenią sobie ich wygodę i szerokie możliwości, które wręcz same proszą się o skorzystanie z nich i osobiste sprawdzenie, jak proste może być składanie deklaracji podatkowej.